Barometr Ryzyka Nadużyć w zamówieniach publicznych. Prezentacja narzędzia on-line

Webinarium w ramach akcji Masz Głos Fundacji im. Stefana Batorego, 13 czerwca 2017 [1h01min]

Dr Grzegorz Makowski oraz Piotr Markowski w ramach akcji Masz Głos Fundacji im. Stefana Batorego poprowadził szkolenie online (webinarium) na temat Barometru Ryzyka Nadużyć w zamówieniach publicznych.

Barometr to statystyczny indeks zbudowany z dziewięciu wskaźników (tzw. czerwonych flag) sygnalizujących, że konkretne zamówienie, przetarg może być obciążony jakimiś nieprawidłowościami – złą organizacją, niewłaściwym opisem lub nawet zmową. Barometr pozwala nie tylko szacować ryzyko dla konkretnych zamówień, ale i dla zamawiających, wykonawców, typów zamówień, branż, itd. Ponadto, Barometr jest też narzędziem dzięki, któremu można monitorować rynek zamówień publicznych na bieżąco, ponieważ jest uaktualniany wraz z każdym opublikowanym ogłoszeniem o udzieleniu zamówienia.

Celem szkolenia było pokazanie pokazanie w jaki sposób Barometr może przydać się w codziennej aktywności radnego / samorządowca / społecznika. Do śledzenia lokalnego rynku zamówień, do monitorowania władz samorządowych, do poprawiania konkurencyjności miejscowej gospodarki.

źródło: maszglos.pl

***

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Społeczeństwo

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.