Czy zachód chce zwycięstwa Ukrainy w tej wojnie

Rosja, jak widać, nie zamierza kończyć wojny i nie bacząc na straty musi ją wygrać. Niedzielna rozmowa Wszechnicy – Piotr Szczepański z Jerzym Markiem Nowakowskim [styczeń 2023]

Posłuchaj rozmowy w formie podcastu:

Dyskusja na temat przekazania czołgów Ukrainie trwa i jest obserwowana z uwagą przez Kreml. Rosja, jak widać, nie zamierza kończyć wojny i nie bacząc na straty musi ją wygrać.

W piątek 20 stycznia 2023 r. w bazie Ramstein odbyło się spotkanie dotyczące pomocy dla Ukrainy. A my, jak zawsze w niedzielę, spotkamy się z ambasadorem Jerzym Markiem Nowakowskim i tym razem będzie to sesja pytań i odpowiedzi.

Najważniejsze z tych pytań, to czy zachód chce zwycięstwa Ukrainy w tej wojnie? Ale też, co oznacza i czy w ogóle jest możliwe „wypchnięcie” Rosji z Europy? Co oznacza ograniczenie kontaktów gospodarczych z Rosją i kto ją zastąpi (dotyczy szczególnie gospodarek europejskich)? Jakie zagrożenia na przyszłość niesie za sobą wojna na Ukrainie? W jakim momencie dziejów Europy jesteśmy? Czy okres pokoju dobiegł końca i nasze dzieci i wnuki będą musiały uciekać przed wojną bądź schodzić do schronów, tak jak to się dzieje na Ukrainie?

 

Rozmowa zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Euro Atlantyckim.  

 


Wszystkie materiały obejrzysz również na naszym kanale Wszechnica FWW 

Podobne wykłady Polityka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.