Druga poprawka, czyli dlaczego niektórzy Amerykanie uwielbiają broń

Dlaczego, pomimo regularnych doniesień o masakrach w szkołach broń długa jest łatwo dostępna w sklepach sportowych?  [wrzesień 2022 r.]

W zachodniej Pensylwanii, kilka godzin jazdy samochodem od Filadelfii, jest flagowy sklep Cabella’s, sieci sklepów sportowych. Zaraz po wejściu uwagę przykuwa wysoka na cztery piętra sztuczna skała otoczona wypchanymi reniferami, niedźwiedziem, jeleniem i innymi zwierzętami.

Jednak rzeczą najbardziej zaskakującą dla obcokrajowców nie jest sztuczny krajobraz, ale dział z bronią, w którym obok strzelb myśliwskich można kupić strzelby snajperskie czy karabiny takie jak kałasznikow czy niesławna AR-15.

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

 

 

Dlaczego, pomimo regularnych doniesień o masakrach w szkołach sklepach, kościołach i klubach muzycznych, broń długa jest łatwo dostępna w sklepach sportowych? Co stoi za taką sytuacją i jakie ma ona szersze konsekwencje społeczne? Celem tego wykładu jest przybliżenie i omówienie amerykańskiej kultury broni.

Jan Smoleński jest ekspertem w konkursie I Know America oraz wykładowcą w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW.

Materiał nagrany w ramach projektu I Know America Comes to Town zorganizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi i sfinansowanego przez Ambasadę USA w Warszawie.Wszystkie materiały obejrzysz również na naszym kanale Wszechnica FWW 

Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.