Gabrielle Gauthey z Alcatel Lucent o technologii DSL

Wystąpienie Gabrielle Gauthey z Alcatel Lucent na Krajowym Forum Szerokopasmowym [36 min]

Gabrielle Gauthey, Alcatel Lucent, Krajowe Forum Szerokopasmowe, 24 listopada 2010, Warszawa (36 min)

Francja wchodzi w erę światłowodów
Dziś 98 proc. populacji we  Francji ma możliwość dostępu do sieci w technologii DSL. – Obecnie jednak przechodzimy do następnego etapu budowy infrastruktury szerokopasmowej, czyli do technologii światłowodowej – powiedziała podczas konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego Gabrielle Gauthey z zarządu Alcatel-Lucent, gość specjalny imprezy.
Podkreśliła ona, że podstawą sukcesu dla rozwoju infrastruktury we Francji były właściwe regulacje prawne.  – Zamysłem wprowadzanych przepisów  było wspieranie konkurencji infrastrukturalnej i zachęcanie do współkorzystania z pasywnej części infrastruktury – stwierdziła Gabrielle Gauthey.
Ważną rolę spełniły w tym samorządy. Zmiany w prawie pozwoliły im pełnić rolę telekomów hurtowych i wchodzić w partnerstwo z operatorami – Dziś samorządy  walczą  między sobą, by przyciągnąć inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową. Dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej to bowiem dziś najważniejszy czynnik lokalizacji dla biznesu – podkreśliła Gabrielle Gauthey.
Anna Streżynska, prezes UKE zwróciła uwagę, że wiele rozwiązań w Polsce w zakesie regulacji na polu szerokopasmowego internetu  jest wzorowana właśnie na Francji.
Dziś we Francji jest już 4,5 mln domów, gdzie została doprowadzona sieć światłowodowa. – Jesteśmy jednak na początku transformacji sieci we Francji – stwierdziła Gabrielle Gauthey.

Źródło: www.forumszerokopasmowe.pl

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.