Internet jest tylko narzędziem

Wypowiedź Wiesławy Kwiatkowskiej, sekretarz Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, podczas 13. konferencji Miasta w Internecie, Zakopane 2009 [2min]

– Nie internet jest ważny, tylko to co on będzie dla nas robił – mówi Wiesława Kwiatkowska o wykorzystaniu internetu na terenach wiejskich.

Zdaniem Kwiatkowskiej trzeba znaleźć liderów społeczność lokalnych i pokazać im, co można osiągnąć za pomocą internetu. Znając to narzędzie, każdy będzie wiedział najlepiej, jak wykorzystać je do własnych potrzeb.

***

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” (SMWI) jest ekspercką organizacją pozarządową działającą od 1998 roku na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, wspierającą działania samorządów regionalnych i lokalnych w wykorzystaniu narzędzi teleinformatycznych dla transformacji cywilizacyjnej oraz dla stymulowania modernizacji i rozwoju Polski, dzięki skutecznemu wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych. Zajmuje się transferem wiedzy i europejskich doświadczeń w zakresie cyfrowego rozwoju, wypracowanych w wiodących regionach Unii Europejskiej.

źródło: mwi.pl

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady SAMORZĄD

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.