Jak przekonać rolników do Zielonego Ładu. Sugestie projektowania behawioralnego

Seminarium Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN z udziałem dr hab. Karola Olejniczaka, prof. SWPS [3 lutego 2025 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Celem seminarium jest przybliżenie praktyki projektowania behawioralnego w politykach publicznych. W części pierwszej referatu prelegent omówi dwa filary koncepcyjne projektowania behawioralnego: mechanizmy podejmowania decyzji oraz główne strategie wspierania decyzji. W części drugiej prelegent wyjaśni metodykę projektowania behawioralnego, ilustrując ją konkretnymi przykładami rozwiązań publicznych. Zademonstruje również jak proces projektowania można wesprzeć generatywną sztuczną inteligencją.

dr hab. Karol Olejniczak, prof. SWPS – doktor habilitowany nauk o polityce publicznej, ekspert w projektowaniu przyjaznych obywatelom rozwiązań i ewaluacji polityk publicznych. Współzałożyciel firmy badawczej EGO. W swojej pracy wykorzystuje gry, eksperymenty i projektowanie behawioralne. Posiada 20-letnie doświadczenie w badaniach i szkoleniach dla instytucji w Polsce, UE, USA i Kanadzie. Współpracował m.in. z Komisją Europejską, Bankiem Światowym, polskimi ministerstwami oraz amerykańskimi agencjami federalnymi. Przez osiem lat kierował Akademią Ewaluacji na Uniwersytecie Warszawskim. Autor licznych publikacji, w tym serii „Ministerstwa Uczące Się”, oraz artykułów w międzynarodowych czasopismach. Stypendysta Indiana University i George Washington University. Laureat tytułu Lidera Ewaluacji (2014) i nagrody Rektora UW (2016). Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z polityk publicznych i kieruje Centrum Projektowania i Ewaluacji Polityk Publicznych.

 

Organizator wykładu:


Ten utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska

Podobne wykłady Ekonomia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.