Kto zapłaci za kulturę?

Debatę „Kto zapłaci za kulturę?” na temat organizowania i finansowania projektów kulturalnych poprowadził Edwin Bendyk, Nowy BUW, 15 marca 2012 [1h00min]

Przedmiotem debaty pt. „Kto zapłaci za kulturę?” były rozważania na temat organizowania i finansowania projektów kulturalnych. Jaki wpływ na ich kształtowanie ma państwo i państwowe instytucje kultury? Czy finansowanie kultury ze środków publicznych i funduszy europejskich jest jedynym rozwiązaniem, by kultura pozostała projektem społecznym? Jak rozwija się kultura w czasach, kiedy rolę mecenasa coraz częściej przejmują firmy prywatne?

W dyskusji udział wzięli: Frédéric Martel, a także Krzysztof Czyżewski, producent teatralny, eseista, wydawca, twórca i dyrektor Fundacji Pogranicze i Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, dyplomata i menedżer kultury, wydawca i producent muzyczny. Spotkanie poprowadził Edwin Bendyk, dziennikarz tygodnika Polityka, badacz współczesnych form komunikacji i wpływu nowych technologii na życie społeczne.

Organizatorzy spotkania: Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich w Polsce, Instytut Teatralny, Wydawnictwo Czarna Owca.

Zobacz również:

www.okf.uw.edu.pl/ – strona Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich w Polsce

www.instytut-teatralny.pl/ –  strona Instytutu Teatralnego

[2012]

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Kultura

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.