Miłosne życie zwierząt

Walentynki w lesie. Zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Popczyńskim [10 lutego 2023r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Zapraszamy na walentynkowe wydanie Spotkań z przyrodą. Bartosz Popczyński, edukator z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa opowie nam o miłosnym życiu zwierząt.

Spotykamy się w okresie tzw. walentynek. Ten moment w roku, kiedy ludzie potwierdzają wobec swoich partnerów potrzebę miłości i przywiązania. Spójrzmy jednak na świat zwierząt, czy w nim również możemy obserwować miłość i oddanie swojemu partnerowi.

Zaczniemy od gołębi, wszak to one są przykładami wyjątkowej miłości. Mówimy o ludziach, że „gruchają jak gołąbeczki” lub „są jak dwa gołąbeczki”. Rzeczywiście większość gatunków gołębi w sposób można powiedzieć ludzki okazuje swoje uczucia. Zwracają się do swoich partnerów dziobami i wykonują ruchy przypominające przytulanie.

Ale, czy tylko gołębie?. Swój dzisiejszy wykład podzieliłem na trzy części. Jak zdobyć partnera. O zbliżeniu. Nie łudźmy się, wszystko to zmierza do przedłużenia gatunku i jest sensem życia zwierząt. I na koniec o rozwodach i utratach partnerów.

Zobacz również na wszechnicy: Czy ptaki się rozwodzą? Skrzydlata miłość, zdrada i seks.

Zapraszam do wysłuchania wykładu. Współorganizatorem wykładu są:

Lasy Miejskie Warszawa Logo


Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.