Nieszczęście w Szczęśliwicach

Historia o wydawaniu, oszczędzaniu i skutecznym planowaniu. I o tym jak ważne jest umiejętne zarządzanie domowym budżetem. Film zrealizowano w ramach Programu Edukacji Finansowej „Rodzina Bezpieczna Finansowo” dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. 2012 r. [10min]

Zapraszamy do obejrzenia edukacyjnego filmu na temat umiejętnego zarządzania budżetem domowym.

Dwaj bracia – Franek i Janek, mieszkańcy małej miejscowości Szczęśliwice reprezentują całkiem odmienne nastawienie do planowania finansów rodziny. Franek to typowy lekkokduch – idzie do sklepu po masło, a wraca z masą niepotrzebnych przedmiotów, wciąż brakuje mu pieniędzy, zaciąga kredyty bez czytania umów. O swoje wszelkie niepowodzenia finansowe obwinia … grasujące po wiosce Nieszczęście.

Janek to zupełne przeciwnieństwo brata – rozsądnie planuje wydatki, ubezpiecza swoje mienie i oszczędza. Do jego domu Nieszczęście nie wchodzi.

Czy jest sposób na to aby spadające na Franka lekkoducha i jego rodzinę nieszczęścia wreszcie znalazły swój koniec? Czy Janek będzie w stanie pomóc bratu? Co musi się wydarzyć, aby Franek mógł spokojnie spać? Czy grasujące po Szczęśliwicach Nieszczęście znajdzie nowe miejsce dla swojej  niszczącej działalności?

Rozejrzyj się czy wokół Ciebie nie grasuje Nieszczęście?

Film zrealizowano w ramach Programu Edukacji Finansowej „Rodzina Bezpieczna Finansowo” dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Program prowadzą Fundacja Wspomagania Wsi i Narodowy Bank Polski.

[2012]

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.