Lista odtwarzania:

O Kopcu „Ziemia Polaków” w Kończewicach oraz Gimnazjum w Głuchowie

Rozmowa z Wojciechem Rosińskim, prezesem Stowarzyszenia Budowy Kopca „Ziemia Polaków” oraz dyrektorem Gimnazjum w Głuchowie. Gimnazjum w Głuchowie (gm. Chełmża), 6 lipca 2016 [0h56min]

Justyna Duriasz-Bułhak w Fundacji Wspomagania Wsi rozmawia z Wojciechem Rosińskim, prezesem Stowarzyszenia Budowy Kopca „Ziemia Polaków” w Kończewicach oraz dyrektorem Gimnazjum w Głuchowie, o inicjatywie budowy Kopca oraz o funkcjonowaniu szkoły w kontekście zapowiedzianej przez rząd reformy edukacji.

Wojciech Rosiński – o Kopcu „Ziemia Polaków”

Kopiec „Ziemia Polaków” w Kończewicach (pow. toruński, gm. Chełmża) to inicjatywa mająca na celu upamiętnienie Polaków poległych w walkach o niepodległość ojczyzny. Docelowo ma przybrać formę kopca. Obecnie powstały na miejscu Mur Pamięci gromadzi ofiarowaną przez darczyńców ziemię z ponad 100 pól bitewnych w Polsce i zagranicą. Na miejscu organizowane są uroczystości patriotyczne. W przyszłości planowane jest również powstanie tu ośrodka do prowadzenia działań dydaktycznych z młodzieżą szkolną.

Wojciech Rosiński – o Gimnazjum w Głuchowie

Gimnazjum w Głuchowie (pow. toruński,  gm. Chełmża) to przykład dynamicznie działającej na wsi placówki edukacyjnej, która swoją ofertą przyciąga również młodzież z miasta. Szkoła prowadzi cieszące się dużym powodzeniem klasy o profilu mundurowym i sportowym (dyrektor jest byłym koszykarzem, reprezentantem Polski i olimpijczykiem). Wobec planowanej przez rząd likwidacji gimnazjów przyszłość budowanej od kilkunastu lat szkoły jest bardzo niepewna.

***

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Społeczeństwo

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.