O życiu i nadziei

Prelekcja ks. Adama Bonieckiego MIC, VII Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca, Fundacja Wspomagani Wsi, 21 maja 2020 [1h47min]

Ks. Adam Boniecki podczas spotkania zorganizowanego w ramach VII Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół z Zespół dla Solca podzielił się swoimi refleksjami o dobrym życiu i nadziei.

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

– Bardzo dużo ludzi żyje od wydarzenia do wydarzenia, od wakacji do wakacji czy od jednego obowiązku do drugiego. Można powiedzieć, że dryfuje jak kawałek drzewa niesiony przez strumyk czy przez rzekę. Bardzo jest ważne, żeby sobie człowiek w młodości wyobraził, kim chce być, jak chce zrealizować swoje życie. Oczywiście nie zrealizuje tego, będzie korekty wprowadzał, ale jakiś pomysł na życie jest każdemu potrzebny i to nawet w pewnych odcinkach – mówił podczas spotkania ks. Boniecki.

Gość podzielił się ze słuchaczami swoimi refleksjami o dobrym życiu nadziei. W kwestii tego pierwszego ks. Boniecki zwracał uwagę na potrzebę nie zatrzymywania się na osobistych tragediach oraz upadkach, ale patrzenia w przyszłość. Podkreślał również wartość posiadania wolności w decydowaniu o własnym życiu, w czym mogą przeszkadzać niesprzyjające okoliczności czy uzależnienia. Gość spotkania apelował również, żeby do różnych życiowych sytuacji i ludzi podchodzić z nadzieją. Zachęcał również, żeby tych drugich traktować bez wyższości.

Ks. Boniecki po zasadniczej części wystąpienia odpowiadał również na pytania słuchaczy. Więcej w nagraniu wystąpienia.

Zobacz też: Czy ateista może dogadać się z wierzącym? Wykład prof. Stanisław Obirka

PW

***

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Społeczeństwo

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.