Otwarcie Konferencji RESTART – Jaka Europa się kończy, a jaka zaczyna?

19 kwietnia 2013 roku odbyła się już VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Centrum Europejskiego UW „Restart. Jaka Europa się kończy a jaka zaczyna?”, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego [19min]

W tegorocznej edycji konferencji organizatorzy postanowili skupić się nad obrazem Europy jaki wyłania się z trwającego kryzysu ekonomicznego, politycznego i społecznego. Czy Unii potrzeba nowej utopii? Nowego marzenia, które będzie na tyle atrakcyjne dla społeczeństw, że przywódcy ten głos będą musieli respektować? A może potrzeba nam antyutopii i na kanwie rosnącej niechęci do pogłębiania integracji powinniśmy zastanowić się jakiej UE nie chcemy?

Dyskusje otworzyły wystąpienia Prorektora Uniwersytetu Warszawskiego Alojzego Z. Nowaka i Ambasador Irlandii J.E. Eugene’a Hutchinsona. Prorektor mówił o początkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej i o początkach strefy Euro. Ambasador Eugene Hutchinson mówił o prezydencji Irlandii w Unii, o wyzwaniach i problemach z którymi, w związku z trwającym kryzysem, muszą się mierzyć i planach w związku z problemem bezrobocia wśród młodych europejczyków.

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Ekonomia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.