Początki, ale czego? O Mieszku I

Wykład dr. hab. Grdzegorza Paca o kontrowersjach, jakie po dziś dzień budzi wśród historyków postać Mieszka I. Wykład zorganizowany w ramach Kawiarni Naukowej 1a z Wawerskim Centrum Kultury [październik 2022]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Zapraszamy na fascynującą podróż w czasie z dr. hab. Grzegorzem Pacem z Wydziału Historii UW, który rozwikła dla nas tajemnice postaci Mieszka I, jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów w polskiej historii. Co kryje się za początkami polskiego państwa? Czy Mieszko I był Wikingiem, jakie kontrowersje towarzyszą tej postaci?

W trakcie tego wyjątkowego wykładu, który odbył się 13 października 2022 r. w ramach Kawiarni Naukowej 1a w Wawerskim Centrum Kultury, dr. hab. Grzegorz Pac zabierze nas w podróż do zamierzchłej przeszłości, gdzie historia i mitologia splatają się w jedno.

Czy Mieszko I naprawdę był Wikingiem, czy może istnieje więcej niż jedna prawda na temat jego początków? Odpowiedzi na te pytania, pełne kontrowersji i fascynujących faktów, znajdziecie w tym wyjątkowym wykładzie.

Nie zapomnijcie subskrybować kanału, aby być na bieżąco z najnowszymi wykładami i odkrywać tajemnice historii razem z Kawiarnią Naukową

Wykład zorganizowany w ramach Kawiarni Naukowej 1a w Wawerskim Centrum Kultury

Kawiarnia Naukowa 1a, logo


Wszystkie materiały obejrzysz również na naszym kanale Wszechnica FWW 

 

Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.