Lista odtwarzania:

Podstawowe zmiany czy wprowadzenie dyktatury. Polityka rządu Viktora Orbána

Nagranie z pierwszej części debaty poświęconej polityce i roli Węgier w ramach Unii Europejskiej „Granice suwerenności. Polityka Węgier w Unii Europejskiej”, 17 lutego 2012 r., Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.

Granice suwerenności. Polityka Węgier w Unii Europejskiej” – debata poświęcona polityce i roli Węgier w ramach Unii Europejskiej zorganizowana przez Forum Europejskie przy Centrum Europejskim UW oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, 17 lutego 2012 r., Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.

Działania premiera Węgier Viktora Orbána zaczynają niepokoić Europę. W połowie stycznia 2012 roku Komisja Europejska zdecydowała się wszcząć postępowanie o naruszenie prawa Unii Europejskiej. Największe kontrowersje budzą zmiany w Konstytucji, wymiarze sprawiedliwości, zarządzaniu bankiem centralnym oraz w funkcjonowaniu rzecznika ds. ochrony danych osobowych.

O zmianach w polityce Węgier i jej wpływie na sprawy społeczne, prawach człowieka, wolności mediów oraz relacjach z Unią Europejską w panelu „Podstawowe zmiany czy wprowadzenie dyktatury. Polityka rządu Viktora Orbána” dyskutowali:

dr Zoltán Kovács (Sekretarz Stanu ds. Komunikacji Rządowej w Ministerstwie Sprawiedliwości i Administracji Publicznej Węgier),
prof. Bogdan Góralczyk (Centrum Europejskie, wieloletni dyplomata na Węgrzech),
dr Adam Bodnar (profesor wizytujący na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie, Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Igor Janke (Salon24.pl, Rzeczpospolita).

Debatę poprowadził Jakub Krupa z Forum Europejskiego.

Zobacz również:

 
forumeuropejskie.eu/www/ – strona Forum Europejskiego

varso.balassiintezet.hu/index.php/pl/ – strona Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie

[2012]

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Debaty Forum Europejskiego

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.