Prof. Edmund Wnuk-Lipiński o „aferze taśmowej” w PO

Gościem Jana Ordyńskiego był prof. Edmund Wnuk-Lipiński, socjolog, rektor Collegium Civitas w Warszawie. INFOrozmowa TVP Info, 30 października 2013 r.

28 października tygodnik „Newsweek” opublikował taśmy, na których jeden z działaczy PO proponował drugiemu załatwienie pracy w zamian za oddanie głosu na Jacka Protasiewicza w wyborach na szefa dolnośląskiej PO. – Platforma jest w trudnej sytuacji po tym wydarzeniu, dlatego że najgorzej kiedy mamy do czynienia z moralistami-grzesznikami – komentuje prof. Edmund Wnuk-Lipiński.

Socjolog ocenia, że ujawnienie taśm to wynik ostrej walki o władzę w dolnośląskiej PO. – Mogło to być wynikiem pewnego rozluźnienia, ale to jest mało prawdopodobne. W moim przekonaniu mamy tutaj bardziej do czynienia z bardzo silną i zażartą walką o przywództwo na Dolnym Śląsku – mówi.

Zdaniem prof. Wnuka-Lipińskiego na Platformę negatywnie wpływa brak silnej konkurecji na scenie politycznej. – Ta partia, zdaje się, zaczyna w coraz większym stopniu cierpieć na coś, co można nazwać takim rozleniwieniem karpia w stawie bez szczupaków – ocenia.

Podobne wykłady Polityka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.