Przedsiębiorczość technologiczna w sektorze kosmicznym cz. I

Problemy transportu oraz brak grawitacji to nie jedyne problemy zasiedlenia innych planet [grudzień 2021; 1 godzina 11 minut]

Problemy transportu oraz brak grawitacji to nie jedyne problemy zasiedlenia innych planet, ale jak na to zapatrują się wizjonerzy życia pozaziemskiego? Bardzo dużo zostało osiągnięte ale dużo jeszcze do zrobienia.

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

O tworzeniu projektów, firm zajmujących się technologią kosmiczną i opłacalności w tej dziedzinie opowiada dr Piotr Kaczmarek-Kurczak Dr Piotr Kaczmarek- Kurczak – adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu ALK.

W pracy badawczej zajmuje się m.in. nowoczesnymi formami przedsiębiorczości (start-upy, born global, sektor kosmiczny, Przemysł 4.0, sektory kreatywne itp.) oraz budowaniem systemów innowacji opartej na wiedzy w firmach prywatnych i instytucjach publicznych i samorządowych. Realizuje projekty intra-przedsiębiorcze w firmach – zwłaszcza z zakresu rozwoju innowacyjności, zarządzania wiedzą i wykorzystania nowoczesnych technologii. Członek Centrum Studiów Kosmicznych ALK / ESA_Lab@Kozminski. Ekspert zewnętrzny Platformy Przemysłu Przyszłości – rządowej instytucji zajmującej się transformacją polskiego przemysłu zgodnie z ideami Przemysłu 4.0. Autor artykułów na temat rozwoju Przemysłu 4.0 publikowanych w ramach portalu przemyslprzyszlosci.gov.pl. Autor artykułów na temat zarządzania, przedsiębiorczości i biznesu na łamach tygodnika POLITYKA.

Zapraszamy na wykład przygotowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Astrobiologicznym


Zapraszamy również do naszych serwisów: YouTube kanał wszechnica fww  Facebook wwzechnicaFWW

Ten utwór dostępny jest na licencji: Creative Commons
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska

 

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.