Rolnictwo jako zwornik Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) ONZ

Seminarium Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowego Instytutu Badawczego [2 sierpnia 2024 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

W referacie prezentuje się Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDGs) z 2015 r. i ich powiązania z działaniami w sferze rolnictwa i obszarów wiejskich. Problemem badawczym, który próbuje się rozwiązać, jest ustalenie które z przedstawionych celów mogą być realizowane przez rolnictwo i działania na obszarach wiejskich. Badania pokazują, że spośród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) promowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, 16 jest bezpośrednio lub pośrednio związanych z rolnictwem i urzeczywistnianych w wielu regionach świata, ale w najszerszym zakresie w krajach Unii Europejskiej, poprzez działania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Można też stwierdzić, że SDGs są swoistym punktem wyjścia dla tworzenia wielu ważnych dokumentów, kształtujących m.in. przyszłość WPR.

Dr hab. Julian Krzyżanowski, prof. IERiGŻ-PIB – Pracownik naukowy w Zakładzie Ekonomii i Polityki Rolnej oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowego Instytutu Badawczego

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy – jednostka naukowo-badawcza Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powołana w celu prowadzenia całokształtu badań związanych z problematyką ekonomiczną rolnictwa i przemysłu spożywczego.

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

3. Możesz przekazać nam darowiznę na cele statutowe tradycyjnym przelewem
Darowizny dla Fundacji Wspomagania Wsi można przekazywać na konto nr:
33 1600 1462 1808 7033 4000 0001
Fundacja Wspomagania Wsi


Podobne wykłady Ekonomia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.