Rozwój osobowości

Wykład dr Doroty Kobylińskiej, Kawiarnia Naukowa Festiwalu Nauki, 24 kwietnia 2017 [1h11min]

Co człowiek powinien robić, żeby wpływać na rozwój osobowości i budować w sobie poczucie szczęścia? Odpowiedź psychologii na to pytanie można było poznać podczas wykładu dr Doroty Kobylińskiej w Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki.

Psycholożka podczas swego wystąpienia mówiła, jak ważną rolę odgrywa samorealizacja w budowaniu poczucia szczęścia (dobrostanu). Drogę ku temu wskazuje psychologia pozytywna. Według niej każdy człowiek posiada potencjał, który umożliwia rozwój osobowości. Jest on rozumiany jak zbiór cech, które charakteryzują każdą osobę. Kluczem do samorealizacji i budowania swojego dobrostanu jest ich odkrycie i właściwe zagospodarowanie.

Dorota Kobylińska opowiadała o warunkach, które wpływają na rozwój osobowości. Wskazywała, z czym u człowieka wiąże się poczucie szczęścia. Mówiła o roli emocji w kształtowaniu ludzkiego dobrostanu oraz o skutecznych sposobach ich regulowania. Przedstawiła również „10 narzędzi”, które każdy człowiek może zastosować, żeby czuć się dobrze z samym sobą.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wykładu

***

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Społeczeństwo

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.