Społeczny kapitał komunikowania

Wykład dr. Bogdana Balickiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas [27 maja 2024 r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

W wykładzie dr. Bogdan Balicki omawia kluczowe aspekty komunikacji społecznej i komunikowania. Przedstawia różnicę między tymi pojęciami oraz ich znaczenie w naszym życiu codziennym. Wyjaśnia, że komunikowanie to nie tylko wymiana informacji, ale przede wszystkim podzielanie wspólnej rzeczywistości między ludźmi.

Komunikacja vs. komunikowanie: Dr. Balicki wyjaśnia, że komunikacja to obszar społecznej możliwości, w którym odbywa się nasze komunikowanie. Natomiast komunikowanie to proces podzielania wspólnej rzeczywistości między dwoma lub wieloma podmiotami komunikacji.

Technologizacja komunikacji: Współczesne technologie, takie jak media społecznościowe i smartfony, wpływają na sposób, w jaki komunikujemy się ze sobą.
Biologiczna natura komunikowania: Podzielanie rzeczywistości jest związane z biologiczną organizacją człowieka i jego społeczną naturą.

dr Bogdan Balicki – doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Pasjonuje go komunikacja społeczna w jej nieoczywistych wymiarach – moralnym, estetycznym i ewolucyjnym. Autor książki „Radykalny Konstruktywizm. Wprowadzenie”

 

Zapraszamy do wysłuchania wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas

Logo Collegium Civitas


Wszystkie materiały obejrzysz również na naszym kanale Wszechnica FWW 

Podobne wykłady Kultura

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.