Stawiaj sobie wielkie cele – w wielkie łatwiej trafić! O studiowaniu dziennikarstwa (sportowego)

Tytułowe hasło przyświeca Karolowi, studentowi dziennikarstwa, który już pod koniec gimnazjum wiedział, że chce być komentatorem sportowym. Fundacja Wspomagania Wsi, 10 lutego 2013 r. (17min)

Karol z powodzeniem realizuje swoje marzenia i pasje. Już w liceum jako wolontariusz komentował wydarzenia sportowe dla RadioGol.pl, potem na studiach dla Akademickiego Radio Kampus, a teraz, będąc na trzecim roku studiów pracuje dla Polskiego Radia. Ponadto, wraz z przyjaciółmi prowadzi bloga

Nasz rozmówca do Warszawy przyjechał z Dolnego Śląska. Dla niego pobyt tutaj to głównie rozwój pasji, zainteresowań i samorealizacja. To ważny czas, którego nie można zmarnować” – mówi.

Ile pieniędzy potrzebuje student na comiesięczne utrzymanie? Jak przyznaje Karol, utrzymanie w Warszawie nie jest tanie. Na początku studiów wsparcie materialne otrzymał od rodziców, a także od Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, która oferuje stypendia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Co najbardziej zaskoczyło Karola w Warszawie? Czego uczą studia dziennikarskie? Czy trudno się dostać? I dlaczego warto być dumnym z miejsca, z którego się pochodzi? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Programu Stypendiów Pomostowych. Program adresowany jest do maturzystów, którzy: zostali właśnie przyjęci na I rok dziennych studiów magisterskich na uczelnię państwową w Polsce, pochodzą ze wsi lub miast do 20 tys. mieszkańców, pochodzą z rodzin o bardzo niskich dochodach, osiągają dobre wyniki w nauce. Fundacja Wspomagania Wsi jest jednym z partnerów programu. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl


***

Rozpoczęliśmy cykl wywiadów pt. „Zanim wyjedziesz na studia”.Wywiady skierowane są do gimnazjalistów i licealistów, którzy wkrótce wybierać będą dalszą ścieżkę edukacji. Poprzez rozmowy z ich starszymi kolegami – studentami i młodymi absolwentami chcemy przybliżyć im: jak i kiedy należy przygotować się do wyboru studiów, które cechy, pasje, umiejętności, mocne strony ułatwiają studiowanie danego kierunku, których przedmiotów i jakiego rodzaju egzaminów należy się spodziewać, ile czasu, energii i pieniędzy należy na studiowanie przeznaczyć i wreszcie – co studenci ostatnich lat nauki planują robić w przyszłości? Jak przygotowują się do wejścia na rynek pracy?

Do krótkich (około 15-20 minutowych rozmów) zapraszamy słuchaczy studiów dziennych, zaocznych i wieczorowych ostatnich lat nauki (III-V rok) różnych kierunków oraz młodych absolwentów. Rozmawiać będziemy w siedzibie Fundacji Wspomagania Wsi (Warszawa, ul. Belottiego 1) bądź w dowolnym miejscu na terenie Warszawy. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w cyklu „Zanim wyjedziesz na studia” prosimy o kontakt z Magdaleną Kowalczyk (mkowalczyk@fww.org.pl lub telefon: 22 636 25 70).

Zapraszamy do współtworzenia Wszechnicy!

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.