Stosunki międzynarodowe? Poszerzaj horyzonty!

Jak przyznaje Magda, studentka trzeciego roku kierunku stosunki międzynarodowe w Collegium Civitas, studia te nie dają konkretnej pracy. Co zatem oferują? Fundacja Wspomagania Wsi, 17 kwietnia 2013 r. [18min]

Kierunek stosunki międzynarodowe oferują szeroki zakres wiedzy i dzięki temu dają młodym ludziom więcej – poszerzają horyzonty i wnoszą wszechstronność w ich życie.

Studia są po to, by zdobywać wiedzę, ale także wiedzę o sobie – mówi Magda. Rzadko zdarza się, by osoba idąca na studia dokładnie wiedziała czego chce w dorosłym życiu. Ponadto każdy z nas ma inna ścieżkę rozwoju. Przed wyborem studiów należy zadać sobie pytanie „po co, dlaczego akurat ten kierunek studiów”? Nierzadko takie pytania zadawane są na rozmowach kwalifikacyjnych na studia (ale także potem podczas rozmów o pracę).

Osoby które wahają czy w ogóle iść na studia mogą zrobić rok przerwy w edukacji, iść do pracy. Jeśli kierunek, który wybraliśmy nas rozczarowuje, warto przemyśleć inny. Ponadto w rozeznaniu dalszej ścieżki zawodowej pomocne jest angażowanie się w pracę społeczną i wolontariat – po takich doświadczeniach wejście na rynek pracy jest łatwiejsze.

Magda zakończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego, a następnie rozpoczęła studiowanie nowego kierunku w Collegium Civitas. Jej pasją jest narciarstwo oraz Włochy, z tymi dziedzinami związana jest też jej działalność gospodarcza. Obecnie sprawuje też funkcję prezesa Klubu Uczelnianego AZS Collegium Civitas. Uczelnię wybrała ze względu na wysoki poziom nauki i kadrę naukową. Jak wspomina, dostanie się na uczelnię nie było trudne, a samo studiowanie jest fascynujące.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.