Studia techniczne? Warto!

Studia na Politechnice Warszawskiej wymagają dużego nakładu pracy, ale jak mówi gość Wszechnicy, wiedza na nich zdobyta jest nieoceniona. Czy trudno dostać się na politechnikę i co można robić po energetyce? Warszawa, 15 grudnia 2012 r. [15min]

W studiu Wszechnicy gościmy Daniela – młodego absolwenta Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, który od 2 lat pracuje w branży HVAC, czyli dziedzinie inżynierii sanitarnej zajmującą się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

Posłuchaj rozmowy w formie podcastu:

Absolwent MELu pochodzi z Siedlec. Już w liceum rozpoczął przygotowania do dostania się i studiowania na Politechnice Warszawskiej. Przydatny okazał się roczny kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych oraz wizyta na politechnice podczas Dni Otwartych w klasie maturalnej. Lata studiów to nie tylko nauka, ale również przyjaźnie, znajomości i pasje wyniesione z akademika. Ponadto praca zarobkowa, konieczna dla wielu studentów spoza Warszawy, ułatwiła Danielowi wejście na rynek pracy zgodnie z zainteresowaniami  i wykształceniem.

Zachęcamy gimnazjalistów i licealistów do przyjrzenia się bliżej swoim planom edukacji wyższej. Chociaż studia mogą wydawać się odległą przyszłością, to warunki przyjęć na niektóre kierunki wymagają wcześniejszego, solidnego przygotowania.

——————————–

Rozpoczęliśmy cykl wywiadów pt. „Zanim wyjedziesz na studia”. Wywiady skierowane są do gimnazjalistów i licealistów, którzy wkrótce wybierać będą dalszą ścieżkę edukacji. Poprzez rozmowy z ich starszymi kolegami – studentami i młodymi absolwentami chcemy przybliżyć im: jak i kiedy należy przygotować się do wyboru studiów, które cechy, pasje, umiejętności, mocne strony ułatwiają studiowanie danego kierunku, których przedmiotów i jakiego rodzaju egzaminów należy się spodziewać, ile czasu, energii i pieniędzy należy na studiowanie przeznaczyć i wreszcie – co studenci ostatnich lat nauki planują robić w przyszłości? Jak przygotowują się do wejścia na rynek pracy?

Zapraszamy do współtworzenia Wszechnicy!

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.