Sudan a interesy świata w Afryce

Rozmowa Piotra Szczepańskiego z Krzysztofem Płomińskim z cyklu #rozmowyWszechnicy [24 kwietnia 2023 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Płomińskim, w czasie którego będziemy rozmawiać o aktualnej sytuacji w Sudanie i interesach światowych w Afryce.

W Sudanie znowu dochodzi do konfliktów. Ale co się dokładnie stało i jakie są szanse na to, że konflikt rozwinie się w wojnę z sąsiednimi krajami?

Piotr Szczepański pytać będzie o to, co stoi za tymi wydarzeniami i jakie interesy kryją się po obu stronach. Będziemy też rozmawiać o tym, jakie interesy globalne i lokalne są zaangażowane w ten konflikt, a także jakie nowe pole działania może otworzyć się dla Xi Jinpinga w Afryce.

Jeśli interesujesz się sytuacją w Sudanie i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie są interesy światowe w Afryce – zapraszamy. Będzie to wyjątkowa okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i zadać pytania ekspertowi.

Krzysztof Płomiński – politolog i dyplomata, urzędnik państwowy, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Iraku i Arabii Saudyjskiej, doświadczony ekspert stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa. Przez wiele lat pracował w rządzie RP jako dyplomata oraz przedstawiciel w międzynarodowych organizacjach. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w kraju i za granicą, w tym w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących polityki międzynarodowej, w szczególności dotyczących Azji i Afryki

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.