Świat po zamachu

Dyskusja zorganizowana z okazji 10. rocznicy zamachu na World Trade Center, Dom Spotkań z Historią, 10 września 2011 [1h02min]

Świat po zamachu – dyskusja zorganizowana z okazji 10. rocznicy zamachu na World Trade Center, Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, Dom Spotkań z Historią, 10 września 2011 [1h02min]

W spotkaniu udział wzięli dr Krzysztof Liedel, dr Katarzyna Maniszewska, dr Robert Borkowski i Tomasz Serafin. Dyskusję poprowadziła Paulina Piasecka.

11 września 2001 zachował się w pamięci jako obraz płonących Twin Towers, wizytówki Nowego Jorku – wymownego symbolu zachodniej prosperity. Atak na World Trade Center to największy zamach terrorystyczny w historii świata, w którym zginęło 2752 osób (w tym 6 Polaków). Wywołał on bezprecedensową reakcję na arenie międzynarodowej – wspólną walkę z Al-Kaidą, która nieprzerwanie trwa do dziś.

Z okazji 10. rocznicy zamachu na World Trade Center, Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas i Dom Spotkań z Historią zorganizowało cykl spotkań z dziennikarzami i ekspertami oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych poświęconych terroryzmowi i zmianom społecznym, jakie nastąpiły po zamachu 11 września 2001.

Jak zmienił świat zamach na WTC, kiedy na arenę międzynarodową wkroczyły na stałe organizacje terrorystyczne?

Zobacz również:

www.dsh.waw.pl/ – strona Domu Spotkań z Historią

[2012]

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Polityka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.