Lista odtwarzania:

Transport towarów niebezpiecznych i ochrona przed terroryzmem

Wykład Rafała Buchcara zorganizowany z okazji festiwalu naukowego MANEWR w liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, 7 marca 2013 r. [1h32min]

W pierwszej części swojego wykładu pan Rafał Buchcar, właściciel firmy szkoleniowej DGSA, ADR, CPC, opowiedział o transporcie towarów niebezpiecznych i o tym czego muszą się nauczyć kierowcy pojazdów do tego przeznaczonych zanim wyruszą w trasę.

Polecamy wykład w wersji podcastu:

Opowiedział o systemie regulacji prawnych, o tym na kim spoczywa odpowiedzialność za klasyfikację, pakowanie, oznakowanie, załadunek i niezbędne dokumenty przy przewozie towarów niebezpiecznych. ADR to obszerny zbiór przepisów w ramach umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Pan Buchcar opowiedział więc o wszystkim tym co składa się na przepisy ADR – wiedzy o przewożonym materiale, odpowiednio dobranym opakowaniu i sposobach transportu. Omówił też podstawowe pojęcia związane z tematem.

W drugiej części wykładu pan Rafał Buchcar omówił dokładnie oznakowanie i klasyfikację przewożonych towarów, a także pełną gamę stosowanych do transportu opakowań. Mówił o wymaganiach jakie są nakładane na różne rodzaje opakowań i co znaczą pojawiające się na nich oznaczenia. Słuchający wykładu uczniowie dowiedzieli się jak kontrolowani są kierowcy cystern i innych pojazdów w trasie i jakie są systemy monitoringu.

W trzeciej części prezentacji wykładowca skupił się na tym jak firmy zajmujące się transportem niebezpiecznych towarów oceniają ryzyko i czynniki na nie wpływające. O procedurach jakie są zobowiązani przestrzegać kierowcy przewożący towary niebezpieczne by zminimalizować ryzyko kradzieży czy wypadków.

Na koniec wykładu Rafał Buchcar opowiedział o prowadzonej przez siebie firmie szkoleniowej, o wykładach i kursach, które firma oferuje. Przedstawił także interesującą serię filmów z dróg.

Rafał Buchcar – właściciel firmy szkoleniowej DGSA, ADR, CPC
Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Nauka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.