Wychowanie chłopców

Wykład Ireny Koźmińskiej o tym jak wychowywać chłopców, Maróz, maj 2010 r. [1h21min]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Wykład wygłoszony został podczas IX Ogólnopolskiego Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Małe dzieci: wychowanie, edukacja, Internet”.

Irena Koźmińska – założycielka i prezes Fundacji „ABCXXI – Cała polska czyta dzieciom”, członek zarządu International Center for Missing and Exploited Children. Po pobycie w Ameryce w latach 1994-2000, związanym z pełnieniem przez jej męża funkcji ambasadora Polski w USA, zainicjowała kampanie społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Program Nauczania Wartości „Szkoła z charakterem”. Współautorka książki „Z dzieckiem w świat wartości” (Warszawa 2007).

Wykład poświęcony różnicom w rozwoju i funkcjonowaniu mózgów chlopców i dziewcząt, systemowi edukacyjnemu, czynnikom wpływającym na rozwój chłopców, etapom rozwoju chłopców, zagrożeniom zdrowia emocjonalnego chłopców w systemie edukacyjnym oraz kryzysowi męskości we współczesnym świecie.

„Systematyczna praca z chłopcami od najmłodszego wieku, uwzględniająca specyfikę ich mózgu oraz ich potrzeby rozwojowe, może pomóc w wyrobieniu u nich cech odpowiedzialnej, dojrzałej osoby. Można to osiągnąć traktując chłopców od urodzenia z miłością i szacunkiem, rozwijając ich inteligencję emocjonalną, czytając im, poszerzając ich wiedzę i nauczając wartości moralnych.”

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.