Zrozumieć Italię

Piotr Szczepański rozmawia o Włoszech z ambasadorem Tomaszem Orłowskim [2 marca 2023 r.]

Posłuchaj rozmowy w formie podcastu:

Włochy nie tylko od zjednoczenia odgrywają ogromną rolę w historii Europy. W XX wieku były współtwórcą Unii Europejskiej i NATO. Odgrywają ogromną rolę w Europie. Jednakże niewiele wiemy o ich kulturze strategicznej, celach, i pojmowaniu historii Europy i świata. Wspominamy Bonę, włoszczyznę, renesans; nawet siedziba naszej fundacji mieści się przy ulicy Bellottiego…


Tomasz Orłowski – dyplomata i nauczyciel akademicki. W latach 2007–2014 ambasador RP we Francji i Księstwie Monako, w 2014 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 2015–2017 ambasador RP we Włoszech i Republice San Marino.


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.