Zwierzęta na wojnie [cz. I]

Zwierzęta były wykorzystywane przez ludzi od wieków [luty 2023]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

W rocznicę rozpoczęcia wojny na Ukrainie przypatrzymy się działaniom wojennym z perspektywy przyrodniczej. Przedstawimy zwierzęta biorące udział w konfliktach zbrojnych. Pochylimy się nad zwierzętami, które z wielkim zaangażowaniem pomagały żołnierzom, często płacąc najwyższą cenę. Poza tak oczywistymi przykładami jak konie i psy pojawią się również inne zwierzęta, które w żaden sposób nie kojarzą się z działaniami zbrojnymi. Serdecznie zapraszamy!

Drugi odcinek wykładu o zwierzętach na wojnie: Zwierzęta na wojnie II

Więcej o husarii: Husaria – prawdy i mity

Polecamy też inne wykłady Bartosza Popczyńskiego z cyklu Spotkania z przyrodą


 

Organizatorem wykładu jest Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasy Miejskie Warszawa

Lasy Miejskie Warszawa Logo


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

  1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.
  2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.