Życie i śmierć plejstoceńskiego nosorożca

Wykład dr. Daniela Tyborowskiego w ramach cyku #dziejeZiemi [8 grudnia 2021 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Zapraszamy na fascynującą podróż w przeszłość, gdzie wspólnie z dr. Danielem Tyborowskim zgłębimy tajemnice życia i śmierci plejstoceńskiego nosorożca. Dlaczego to zwierzę zasługuje na naszą uwagę? Otóż, jak wskazuje polska nazwa zwyczajowa, współczesne nosorożce wyróżniają się charakterystycznymi rogami na swoich nosach. Ale czy wiecie, że większość nosorożców, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę, w ogóle nie posiadała rogów?

W trakcie tej fascynującej prezentacji dr. Daniel Tyborowski zabierze nas w podróż po kopalnych śladach tych tajemniczych stworzeń, odkrywając, jakie relacje łączą je z dzisiejszymi nosorożcami. Skąd mamy pewność, że te dawne istoty są bliskimi krewniakami współczesnych nosorożców? Odpowiedzi na te pytania tkwią głęboko w zakamarkach paleontologii i historii życia na Ziemi.

Czy plejstoceńskie nosorożce miały podobne zwyczaje i sposób życia do dzisiejszych? Jakie wyzwania musiały stawić czoła, a może właśnie one przyczyniły się do ich upadku? Dr Daniel Tyborowski rozwieje przed nami te tajemnice, rzucając światło na fascynujący świat prehistorycznych nosorożców.

Przygotujcie się na pełną wiedzy podróż w czasie i przestrzeni, której przewodnikiem będzie nie kto inny, jak ceniony paleontolog – dr Daniel Tyborowski. Niezapomniane opowieści o plejstoceńskich nosorożcach czekają, więc nie zapomnijcie subskrybować kanału, aby nie przegapić tej niezwykłej podróży w głąb prehistorycznej tajemnicy!

Dr Daniel Tyborowski jest adiunktem naukowym w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Interesuje się gadami morskimi, paleobiologią kręgowców morskich oraz izotopowym badaniem zębów i kości.

Materiał realizowany we współpracy z:
Logo Muzeum Ziemi w Warszawie


Zapraszamy również do oglądania naszego kanału w serwisie YouTube kanał wszechnica fww

Ten utwór dostępny jest na licencji: Creative Commons
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.