Życie na Ziemi i w kosmosie – debata Festiwalu Nauki w Warszawie

Debata 25. Festiwalu Nauki w Warszawie z udziałem prof. Kate Adamala, dr Anny Fogtman, prof. Pawła Golika, prof. Andrzeja Pohorille, prof. Magdaleną Fikus i prof. Bogdana Lesynga [19 września 2021 r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Debata 25. Festiwalu Nauki w Warszawie z udziałem wybitnych naukowców – prof. Kate Adamala, dr Anny Fogtman, prof. Pawła Golika, prof. Andrzeja Pohorille, prof. Magdaleny Fikus i prof. Bogdana Lesynga – to fascynująca podróż w świat badań nad początkiem życia i jego granicami.

Podczas spotkania eksperci rozmawiają o tym, jakie warunki musiały zaistnieć na Ziemi, aby powstało życie, a także jak dziś naukowcy próbują odtworzyć te procesy w laboratoriach, tworząc syntetyczne modele komórkowe. Dyskusja obejmuje również tematykę poszukiwania śladów życia poza Ziemią, eksploracji Marsa i innych ciał niebieskich, a także wyzwań związanych z przyszłymi misjami załogowymi w kosmos.

To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć, jak najnowsze odkrycia z biologii, chemii i astronomii łączą się w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno z najstarszych pytań ludzkości: skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy w kontekście życia we Wszechświecie.

Prelegenci:

prof. Kate Adamala – University of Minnesota Twin Cities
dr Anna Fogtman – European Astronaut Centre (EAC)
prof. Paweł Golik – Uniwersytet Warszawski
prof. Andrzej Pohorille – NASA – National Aeronautics and Space Administration

Prowadzenie:

prof. Magdalena Fikus
prof. Bogdan Lesyng

Zapraszamy

Wykład nagrany przy okazji 25. Festiwalu Nauki w Warszawie


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

  1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.
  2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!
  3. Możesz przekazać nam darowiznę na cele statutowe tradycyjnym przelewem
    Darowizny dla Fundacji Wspomagania Wsi można przekazywać na konto nr: 33 1600 1462 1808 7033 4000 0001
    Fundacja Wspomagania Wsi

Podobne wykłady Festiwal Nauki w Warszawie

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.