Wszechnica

Wszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji na tematy społeczno-polityczne do obejrzenia i wysłuchania i online. Serwis redagowany jest w zespole Fundacji Wspomagania Wsi. Portal kierujemy do wszystkich internautów, w szczególności do mieszkańców wsi i małych miast. Chcemy dać możliwość dostępu do rzetelnej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów oraz śledzenia aktualnych debat na różnorodne tematy.

Większość materiałów realizujemy we współpracy z naszymi partnerami, do których należą prestiżowe instytucje kultury i nauki:

  • Muzeum Narodowe w Warszawie
  • Zamek Królewski w Warszawie
  • Festiwal Nauki w Warszawie
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Oprócz tego na stronie Wszechnicy można również znaleźć nagrania związane z różnymi działaniami FWW, poświęcone m.in. ochronie dziedzictwa kulturowego, włączaniu mieszkańców w planowanie przestrzeni wspólnej czy zarządzaniu ryzykiem powodziowym. Wszechnica posiada również własne studio, gdzie nagrywa rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Gros materiałów dostępnych na portalu opublikowanych jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-SA 3.0 PL), dzięki czemu są dostępne bezpłatnie dla wszystkich, także do dalszego rozpowszechniania i publicznego prezentowania (np. w szkołach czy bibliotekach).

Jeśli są Państwo zainteresowani podjęciem współpracy z Wszechnicą, prosimy pisać na jeden z adresów wskazanych w zakładce Kontakt.

 

 

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.