Uroki chilijskich lodowców

Wykład Juliana Podgórskiego w ramach projektu Edu-Arctic, Instytutem Geofizyki PAN [14 czerwca 2022 r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Ameryka Południowa zazwyczaj kojarzy nam się z dżunglami, stepami i pustyniami. Na tym wielkim kontynencie jest jednak miejsce dla bardzo wielu środowisk – w tym dla obszarów zlodowaconych. Webinarium „Uroki chilijskich lodowców” będzie poświęcone Chile – krajowi, który w swoich granicach ma większość południowoamerykańskich lodowców. Rzucimy okiem na geografię Chile, dowiemy się, czemu akurat w tym kraju znajdziemy tyle lodowców oraz jakie jest ich znaczenie.

Julian Podgórski – doktorant w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki PAN, Specjalista w projekcie Edu-Arctic, glacjologia i środowiska polarne na Uniwersytecie Sztokholmskim, Kartografia, teledetekcja i GIS na Uniwersytecie Warszawskim

Nagranie w ramach projektu Edu-Arctic, we współpracy z Instytutem Geofizyki PAN,

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

  1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.
  2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.