Wyciągnij dłoń, bądź przyjacielem.

Spotkanie z Mariną Hulią w ramach VIII Festiwalu Sąsiedzkiego „Wespół w Zespół dla Solca”, 8 czerwca 2021 [54 min]

Marina Hulia – ojciec Rosjanin, matka Białorusinka. Urodzona na Ukrainie, od dwudziestu pięciu lat mieszka w Polsce wśród Czeczenów. Z zawodu i z powołania nauczycielka i wolontariuszka. W roku 2016 założyła Szkołę Demokratyczną na dworcu w białoruskim Brześciu, gdzie miesiącami koczowały białoruskie matki z dziećmi. Dzień po dniu stara się zwrócić im skradzione dzieciństwo poprzez zabawę, naukę, uśmiech i miłość.

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Wspólnie z tymi, którym udało się przekroczyć graniczny Rubikon i dostać się do Polski, opiekuje się opuszczonymi staruszkami z Domu Samotnej Starości w Radości. Wraz z bezdomnymi z warszawskiej Woli buduje domki dla ptaków. Odwiedza hospicja i schroniska dla zwierząt. Jest tam, gdzie są ludzie w potrzebie. W roku 2006 Marina Hulia otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej. Jest laureatką nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

Materiał przygotowany we współpracy z VIII Festiwalem Sąsiedzkim „WESPÓŁ w ZESPÓŁ dla Solca”


Umieszczony powyżej materiał został nagrany przez zespół serwisu wszechnica.org.pl Fundacji Wspomagania Wsi. Wszechnica.org.pl jest miejscem, gdzie od ponad 10 lat prezentujemy ciekawe wydarzenia, wykłady i rozmowy dotyczące spraw ważnych i aktualnych.

Ten utwór dostępny jest na licencji: Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.