Lista odtwarzania:

Rosja dziś i jutro. Wykład Michaiła Kasjanowa, byłego premiera Rosji [w j. polskim i rosyjskim]

Wykład zorganizowany został przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Uniwersytet Warszawski. Warszawa, 16 września 2014 r. [57min]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Zastanawiamy się dzisiaj w którą stronę Rosja zmierza. 25 lat temu Rosjanie, Polacy i Europejczycy przekonani byli, że relacje Rosji z Zachodem idą ku porozumieniu. Owszem, pojawiały się spory i dyskusje, jednak kierunek Rosji został obrany na Zachód. „Dziś coraz więcej świadczy o tym, że Rosja dokonała innego wyboru” – powiedział dr Sławomir Dębski, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, zapowiadając wykład Michaiła Kasjanowa rozpoczynający nowy cykl spotkań polsko-rosyjskich.

Wykład zorganizowany został przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Uniwersytet Warszawski. Warszawa, 16 września 2014 r.

Michaił Kasjanow – ekonomista, polityk, jeden z przywódców rosyjskiej opozycji. W latach 1999-2000 był ministrem finansów, a w latach 2000-2004 pełnił funkcję premiera Rosji. W 2005 r. wrócił do polityki jako przywódca opozycyjnego Rosyjskiego Sojuszu Ludowo-Demokratycznego. Nie został dopuszczony do udziału w wyborach prezydenckich w 2008 r. W 2010 r. był jednym z założycieli ugrupowania PARNAS i został jego współprzewodniczącym. Partia uczestniczyła w protestach w Rosji w latach 2011-2012 r.

Strona internetowa Michaiła Kasjanowa: kasyanov.ru

Wykład w języku rosyjskim:

***

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.