Od Nord Stream do… Wydłużanie drabiny eskalacyjnej. UE wobec agresji rosyjskiej

O skutkach uszkodzenia gazociągu Nord Stream rozmawiają Jerzy Marek Nowakowski, Marek Prawda, Piotr Szczepański [wrzesień 2022]

Rosja ma kłopot z wojną konwencjonalną wobec tego sięga po inne środki prowadzenia wojny, rozszerza ją na inne domeny, eskaluje, szantażuje. Rosja nie może przegrać i jak się wydaje będzie realizować swoje cele do końca. Ekipa Putina i część Rosjan znaleźli się w pułapce własnej retoryki i nierealnych celów. Do czego to może doprowadzić, jakie wydarzenia mogą zmienić tę sytuację?

Nie możesz obejrzeć rozmowy? Posłuchaj podcastu:

Unia Europejska nagle stanęła oko w oko z wojną, sytuacją, którą ojcowie założyciele znali co prawda z autopsji ale Unię zaprojektowano by wojnie zapobiegać, a nie, żeby działać wobec wojny na wielką skalę w Europie, przy granicy z Unią, w sytuacji gdy wojna grozi Unii i ma na nią ogromny wpływ gospodarczy. Czy Unia radzi sobie z tą sytuacją, jakie tendencje wewnątrz Unii widzimy. Czy Unia w ogóle przetrwa tę próbę?

I wreszcie nasza Rzeczpospolita, jak nasze elity radzą sobie z sytuacją w jakiej Polska się znalazła, czy wiemy dokąd zmierzamy i czego „się trzymamy”?

Zapraszamy na rozmowę z Jerzym Markiem Nowakowskim i Markiem Prawdą, ambasadorem RP w Niemczech, Szwecji i Unii Europejskiej, a także Ambasadorem Unii Europejskiej w Polsce.

Rozmowa zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Euro Atlantyckim.  

 


Wszystkie materiały obejrzysz również na naszym kanale Wszechnica FWW 

Podobne wykłady Polityka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.