Dyplomacja gospodarcza czyli dyplomacja i gospodarka [cz.2]

Rozmowa Piotra Szczepańskiego ze Sławomirem Majmanem i z Jerzym Markiem Nowakowskim w ramach cyklu #rozmowyWszechnicy [7 lutego 2024 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Jak Polska powinna prowadzić swoją dyplomację gospodarczą? Czy jest to zadanie tylko ambasadorów czy placówek dyplomatycznych? Czy polskie firmy prowadzą dyplomację gospodarczą? Czy powinny to robić też samorządy? Czy sołectwo może prowadzić dyplomację gospodarczą?

Dyplomacja gospodarcza na świecie. Dyplomacja gospodarcza a wojna. Czy Huti prowadzą dyplomację gospodarczą? Jak sytuacja na Morzu Czerwonym może wpłynąć na gospodarkę polską? Czy dojdzie do ożywienia gospodarczego na Atlantyku? Chiny i ich dyplomacja gospodarcza. Czy inicjatywa pasa i szlaku jest zagrożeniem, czy też szansą rozwoju dla gospodarek krajów, które obejmuje?

O tym wszystkim i nie tylko Wszechnica będzie rozmawiać z Jerzym Markiem Nowakowskim i Sławomirem Majmanem.

Sławomir Majman – b. Prezes Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, wicedyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego

Jerzy Marek Nowakowski – historyk, dziennikarz, publicysta i polityk, podsekretarz stanu w KPRM, ambasador RP na Łotwie i w Armenii.

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Ekonomia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.