Chiny i zmieniający się porządek światowy

Spotkanie zorganizowane w ramach współpracy Wszechnicy ze Stowarzyszeniem Euro Atlantyckim Z prof. Bogdanem Góralczykiem i Jerzym Markiem Nowakowskim rozmawia Piotr Szczepański [styczeń 2022]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Po latach upokorzeń Chiny wracają do gry i chcą być znowu państwem środka. Chińskie elity mają umiejętność realizacji niemal wszystkich celów wewnętrznych. Chiny chcą zmienić ustanowiony po II wojnie światowej porządek światowy ustanowiony i nadzorowany przez Stany Zjednoczone i ich flotę. Setki ludzi na świecie korzystały z tego porządku, Europa i od trzydziestu lat Polska i my Polacy też.

Czy wzrost Chin wpłynie na nasze, jak dotąd wygodne, życie. Na nasze bezpieczeństwo, nasze codzienne życie. Czy utrzymamy nasz dobrobyt. Czy mamy się martwić wpływem wzrostu Chin na los naszych dzieci i wnuków? O tym, między innymi będziemy rozmawiać.

prof. Bogdan Góralczyk – politolog, doktor habilitowany, sinolog, dyplomata, publicysta

Jerzy Marek Nowakowski – historyk, dziennikarz, publicysta i polityk. Podsekretarz stanu w KPRM, ambasador RP na Łotwie i w Armenii


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Ekonomia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.