Zrozumieć Chiny czyli chiński obwarzanek – Tajwan, Hong Kong, Makau, Ujguria, Tybet, Mandżuria, Mongolia.

Rozmowa Piotra Szczepańskiego z prof. Michałem Lubiną w ramach cyklu #rozmowyWszechnicy [17 października 2023 r.]

Posłuchaj rozmowy w formie podcastu:

„Co raz stało się Chinami powinno już z nimi pozostać na zawsze” – jak Chiny osiągają ten cel, co z drugą częścią Mongolii, dlaczego, mimo ogromnego sukcesu rozwojowego Chiny nie mogą pogodzić się z niezależnością Taiwanu, czy jakby były cesarstwem to też by tak postępowały, jak głęboko „państwo środek świata” tkwi w genach zwykłego Chińczyka…

Na te pytania odpowie nam prof. Michał Lubina. Kanwą rozmowy będzie jego nowa książka „Chiński obwarzanek od Tajwanu po Tybet, czyli jak Chiny tworzą imperium”. Premiera książki w listopadzie 2023 r.

Ale przedtem rozmowa z autorem.

prof. dr hab. Michał Tomasz Lubina – politolog, podróżnik, badacz stosunków międzynarodowych, specjalizuje się w problematyce współczesnej Mjanmy oraz stosunków rosyjsko-chińskich

Polecamy też sięgnąć do naszej poprzedniej rozmowy z profesorem

 

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.