Rolnictwo, rozwój wsi, demografia – wyzwania rozwojowe dla Polski

Rozmowa Piotra Szczepańskiego z prof. Sławomirem Kalinowskim w ramach cyklu #rozmowyWszechnicy [20 września 2023 r.]

Posłuchaj rozmowy w formie podcastu:

Ostatnio Polska ogłosiła, że nie wpuści na polski rynek ukraińskiego zboża bo szkodzi polskiemu rolnictwu. Ale czy naprawdę? W jakim stanie jest polskie rolnictwo w stosunku do wyzwań światowych, także wyzwań wewnętrznego rynku UE? A rozwój wsi (nie rolnictwa)? Czy zdajemy sobie sprawę, że w ogóle takie działanie jest potrzebne? Demografia – jakie wyzwania nas czekają.

 

prof. dr hab. Sławomir Kalinowski – ekonomista, profesor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, specjalista od spraw ubóstwa i poziomu życia na obszarach wiejskich, badacz wsi i koncepcji smart villages, wykładowca akademicki, ekspert Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, członek Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Ekonomia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.