Jak zmienia się polska wieś

W rozmowie Justyny Duriasz-Bułhak z dr hab. Moniką Stanny, dyrektorką Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, omawiamy wyniki IV Etapu Monitoringu Rozwoju Obszarów Wiejskich. [7 sierpnia 2023 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Dlaczego ocena demograficzna przemian polskiej wsi jest tak ważna dla kształtowania się polityki regionalnej w Polsce? Jak zmieniła się polska wieś po wejściu do Unii Europejskiej?

Więcej o wynikach Monitoringu Rozwoju Obszarów Wiejskich na stronach Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa: https://www.irwirpan.waw.pl/469/publikacje/monitoring-rozwoju-obszarow-wiejskich

dr hab. Monika Stanny – ekonomistka i geografka, doktor habilitowana nauk ekonomicznych, profesor w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, dyrektorka IRWiR PAN, specjalistka od przestrzennego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz rozwoju lokalnego i regionalnego.

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.