Kochajmy dzikie pszczoły póki jeszcze są

Rozmowa Piotra Szczepańskiego z dr Justyną Kierat w ramach cyklu #rozmowyWszechnicy [9 lutego 2024 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

W Polsce jest ok 500 gatunków dzikich pszczół. Jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, jakimi są architektami, jak wpływają na ekosystem, czy wytwarzają miód, dlaczego ich nie „udomowiono”, czy przeżyją zmiany klimatu i ekspansję człowieka, czy powinniśmy je chronić, jak to robić, czy może nam się to udać?

Zapraszamy na rozmowę z dr Justyną Kierat

dr Justyna Kierat – biolożka, ilustratorka i edukatorka przyrodnicza. Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła pracę doktorską na temat pszczół samotnic. Bada różnorodność gatunkową pszczół w różnych miejscach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie i Kampinoskim Parku Narodowym. Szczególnie interesują ją pszczoły zamieszkujące miasta oraz zagadnienia związane z ich ochroną.

https://justynakierat.wordpress.com/

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!


Podobne wykłady Nauka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.