Gatunki niedostatecznie poznane

Wykład Bartosza Popczyńskiego z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa w ramach cyklu Czerwona Księga Zwierząt [4 stycznia 2024 r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

To już przedostatnie spotkanie z Czerwoną Księgą, podczas którego omówimy gatunki zwierząt, których status nie jest jednoznacznie określony, dlatego mówi się o nich, że są niedostatecznie poznane. W tej kategorii zawiera się kilka ciekawych gatunków sów czy chruścieli.

Serdecznie zapraszamy!

Bartosz Popczyński – przyrodnik, leśnik z wykształcenia i pasji, edukator w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich w Warszawie

Poprzednie odcinki dotyczące Czerwonej Księgi Zwierząt:
Zwierzęta wymarłe
Zwierzęta zanikłe: I, II, III
Zwierzęta krytycznie zagrożone: I, II
Gatunki zagrożone: I, II, III,
Gatunki narażone na wyginięcie: I, II, III, IV
Zwierzęta bliskie zagrożenia I, II, III, IV, V
Gatunki najmniejszej troski 

 

Polecamy też inne wykłady Bartosza Popczyńskiego z cyklu Spotkania z przyrodą


Organizatorem wykładu jest Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasy Miejskie Warszawa

Lasy Miejskie Warszawa Logo


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

  1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.
  2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.