Jak, czym i czy w ogóle dokarmiać zwierzęta?

Bartosz Popczyński z Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej Lasów Miejskich w Warszawie opowie, czym należy dokarmiać zwierzęta w czasie zimy. Wykład zorganizowany w ramach cyklu Spotkań z Przyrodą [29 stycznia 2021 r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Dokarmianie zwierząt i ptaków zimą jest szczególnie istotne, ponieważ trudniejszy dostęp do pożywienia w tym okresie może sprawić, że wiele gatunków będzie miało problemy z przeżyciem. Aby skutecznie pomóc zwierzętom i ptakom, można stosować kilka zasad:

1. Dzikie zwierzęta dokarmiamy tylko w okresie zimowym
2. Odśnieżanie dróg leśnych i miejsc występowania naturalnego pokarmu jak borówka, czernica czy wrzos
3. Pozostawianie części drzew po zabiegach hodowlanych do spałowania, czyli ogryzania kory przez zwierzęta.
4. Sadzenie gatunków, których owoce stanowią pożywienie dla zwierząt

 

Bartosz Popczyński – leśnik z wykształcenia i pasji, edukator w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lasy Miejskie – Warszawa, pasjonat kolarstwa, pszczół, ptaków i historii.

Polecamy też inne wykłady Bartosza Popczyńskiego z cyklu Spotkania z przyrodą


Organizatorem wykładu jest Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasy Miejskie Warszawa

Lasy Miejskie Warszawa Logo


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

  1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.
  2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.