Co może być katalizatorem informatyzacji polskiej wsi?

Wypowiedź dr Józefa Orła, współzałożyciela i wiceprezesa Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, podczas 13. konferencji Miasta w Internecie, Zakopane 2009 [3min]

Zdaniem dr. Józefa Orła ludziom na wsi potrzebna jest wiedza, w jaki sposób wykorzystać internet i nowe technologie w codziennym życiu. Jako przykład podał m.in. ułatwienia w załatwianiu spraw w urzędach czy formalności związanych z wizytą u lekarza.

Do czego jeszcze może przydać się internet mieszkańcom wsi? – Nie wiem czy państwo wiedzą, ale na Allegro konia lub krowę można sprzedać w ciągu półtorej godziny, a w ciągu trzech godzin przyjedzie nabywca i ją zabierze i zapłaci gotówką – mówi dr Orzeł.

***

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” (SMWI) jest ekspercką organizacją pozarządową działającą od 1998 roku na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, wspierającą działania samorządów regionalnych i lokalnych w wykorzystaniu narzędzi teleinformatycznych dla transformacji cywilizacyjnej oraz dla stymulowania modernizacji i rozwoju Polski, dzięki skutecznemu wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych. Zajmuje się transferem wiedzy i europejskich doświadczeń w zakresie cyfrowego rozwoju, wypracowanych w wiodących regionach Unii Europejskiej.

źródło: mwi.pl

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.