Doradca zawodowy? Spotkaj się z nim już w gimnazjum!

Wywiad z Dominiką Markowską, doradcą zawodowym i psychologiem Collegium Civitas przeprowadzony został w ramach cyklu „Zanim wyjedziesz na studia”. Fundacja Wspomagania Wsi, 21 maja 2013 r. [18min]

Często studia czy praca wybierane są zbyt pochopnie, bez przemyślenia. Młodzi ludzie nie zastanawiają się nad wyborami, które mogą mieć wpływ na dalsze życie. Dominika Markowska – doradca zawodowy i psycholog Collegium Civitas, nierzadko spotyka się z osobami, które nie są zadowolone ze swojej pracy czy studiów. Osoby te potwierdzają, że wcześniejsza rozmowa z doradcą zawodowym  mogłaby inaczej wpłynąć na ich wybory

Jak można takim sytuacjom zapobiec? Dlaczego warto spotkać się z doradcą zawodowym już w gimnazjum? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

  ***

Rozpoczęliśmy cykl wywiadów pt. „Zanim wyjedziesz na studia”. Wywiady skierowane są do gimnazjalistów i licealistów, którzy wkrótce wybierać będą dalszą ścieżkę edukacji. Poprzez rozmowy z ich starszymi kolegami – studentami i młodymi absolwentami chcemy przybliżyć im: jak i kiedy należy przygotować się do wyboru studiów, które cechy, pasje, umiejętności, mocne strony ułatwiają studiowanie danego kierunku, których przedmiotów i jakiego rodzaju egzaminów należy się spodziewać, ile czasu, energii i pieniędzy należy na studiowanie przeznaczyć i wreszcie – co studenci ostatnich lat nauki planują robić w przyszłości? Jak przygotowują się do wejścia na rynek pracy?

Do krótkich (około 15-20 minutowych rozmów) zapraszamy słuchaczy studiów dziennych, zaocznych i wieczorowych ostatnich lat nauki (III-V rok) różnych kierunków oraz młodych absolwentów. Rozmawiać będziemy w siedzibie Fundacji Wspomagania Wsi (Warszawa, ul. Belottiego 1) bądź w dowolnym miejscu na terenie Warszawy. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w cyklu „Zanim wyjedziesz na studia” prosimy o kontakt z Magdaleną Kowalczyk (mkowalczyk@fww.pl lub telefon: 22 636 25 70).

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Edukacja

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.