Kobiety i Syjonizm

Wykład Nili Amit o roli kobiet w ruchu syjonistycznym i w państwie Izrael [29 listopada 2022 r.]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Syjonizm – ruch narodowy, który powstał pod koniec XIX wieku, którego zadaniem było stworzenie niezależnego państwa żydowskiego. Ruch ten wzorował się na innych nacjonalistycznych ruchach ówczesnej Europy.

 

Nili Amit – Absolwentka Wydziału Literatury Angielskiej i Nauk Politycznych Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Prowadziła seminarium poświęcone problematyce współczesnego Izraela w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie poruszała głównie zagadnienia izraelskiej tożsamości i kultury. Gościnnie wykładała m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Collegium Civitas, Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, SGH i Akademii Teologicznej w Warszawie. Na stałe związana z wydziałem nauk ścisłych Uniwersytetu w Tel Aviviwe. Jest koordynatorką do spraw Izraela w Muzeum Historii Żydów Polskich.


 

Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

  1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.
  2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.