Nierówności społeczne po 1989 roku

Wykład prof. Bogdana Macha o nierównościach społecznych narosłych w Polsce po 1989 roku, Collegium Civitas, 13 czerwca 2010 r. [1h16min]

Posłuchaj wykładu w formie podcastu:

Wykład został przeprowadzony 13 czerwca 2010 roku w Collegium Civitas w ramach cyklu „Współczesne społeczeństwa: Polska – Europa – Świat. Demokracja, życie publiczne i jego instytucje.”

Prof. dr hab. Bogdan Mach – socjolog i politolog, profesor zwyczajny w Instytucie Studiów Politycznych PAN i Collegium Civitas. Stypendia i pobyty badawcze w Max-Planck-Institut für Bildungsforschung w Berlinie i Center for Advanced Study in the Behavioral Sciences w Stanford. Visiting professor w Johns Hopkins University w Baltimore. Autor książek i artykułów na temat struktury i nierówności społecznych oraz ich psychologicznych i politycznych konsekwencji, m.in. Transformacja ustrojowa a mentalne dziedzictwo socjalizmu (Warszawa 1998), Transformacja systemu a trajektorie życiowe młodych pokoleń (Warszawa 2005), a także wyróżnionej nagrodą im. Stefana Nowaka w roku 2003 książki Pokolenie historycznej nadziei i codziennego ryzyka. Społeczne losy nastolatków z roku 1989 (Warszawa 2003).

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Podobne wykłady Historia

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.