Rzeki, rzeczki, strumyki… i my

Rozmowa Piotra Szczepańskiego i Jacka Pietrusiaka z Fundacji Wspomagania Wsi w ramach cyklu #rozmowywszechnicy [7 maja 2024 r.]

Nie możesz obejrzeć wykładu? Posłuchaj podcastu:

Rzeki, rzeczki i strumyki to najpiękniejsze dary jakie otrzymaliśmy od Natury. Kształtowały nasze dzieciństwa, naszą świadomość. Są symbolami. Nad nimi powstawały nasze osady. Były wygodnymi szlakami komunikacyjnymi. O nie toczyły się wojny. Często były groźne.

Zapraszamy na wykład o polskich rzekach, w którym powiemy skąd się wzięły i dlaczego płyną tak „dziwnie”. O meandrach, piasku, czyli rumowisku, o regulacji, kanalizacji rzek, próbach prostowania, dolinach, ale też o tamach, kanałach żeglownych, żegludze i o historii.

Będzie to luźna rozmowa Jacka Pietrusiaka i Piotra Szczepańskiego z Fundacji Wspomagania Wsi z rysunkami, zdjęciami i możliwością zadawania pytań na czacie.

W ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi „Gmina Przyjazna Wodzie” współfinansowanego przez European Climate Foundation

 


Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:

1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafww Przez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowywszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.

2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl – https://tiny.pl/wkwpk Jeżeli robisz zakupy w Internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

3. Możesz przekazać nam darowiznę na cele statutowe tradycyjnym przelewem
Darowizny dla Fundacji Wspomagania Wsi można przekazywać na konto nr:
33 1600 1462 1808 7033 4000 0001
Fundacja Wspomagania Wsi


Podobne wykłady Nauka

Komentarze

Partnerzy

Lista zapisanych wykładów jest aktualnie pusta.